Kia Soul - koncepty

Samotné sériové verzi vozu Kia Soul předcházely 3 koncepční vozy (3 designové směry) s názvy Burner, Searcher a Dive. Každý z těchto odlišných prezentací platformy Soul byl směrován k jiné cílové skupině zákazníků.

Kia SOUL Burner byl zaměřen na mladé “rebely” kteří se chtěli odlišovat od ostatních v každém směru, k čemuž jim měla pomáhat kombinace černého lesklého laku a černého matného laku, které vytvářel na povrchu vozu “dračí tetování”. Použití výrazné rudé barvy na jednotlivé prvky (ráfky kol, sací otvor na masce, zpětná zrcátka) jen podtrhuje směr jakým se Burner vydal.

Kia Soul Burner Kia Soul Burner Kia Soul Burner

Kdežto Soul Diva se vyznačoval luxusním nádechem, který umocňovala kombinace bílé a zlaté barvy. Kliky dveří nebo disky kol jsou právě ve zmiňované zlaté barvě a ukazují, že Diva je koncipována pro mladé ženy, které chtějí mít vůz jako výrazný šperk. Interiér v barvách černé, bílé a zlaté ukazuje, jak Kia dokáže být rafinovaná v použití materiálů a kombinací jejich barev. Tento fakt dokazuje použití bílé kůže, kterou najdete například na přístrojové desce, nebo na dvojramenném volantu.

Kia Soul Diva Kia Soul Diva Kia Soul Diva

A nakonec Soul Searcher byl vytvořen pro lidí hledající klidnou oázu. Celá barevná paleta povrchu vozu i prvků v interiéru je "ozvláštněna" povrchem vypadající jako stará kůže. Vůz je laděn hlavně do krémových barev jako béžová apod.

Kia Soul Searcher Kia Soul Searcher Kia Soul Searcher